Раброво

74 ПОСТОВИ

Exclusive articles:

Почна зимското сметање на времето- еве на што треба да внимавате

Денеска почна зимското сметање на времето, при што стрелките се поместија еден час наназад. Иако многумина сметаат дека ова „зимско – летно“ сметање е...

Министерскиот форум ЕУ-Западен Балкан – Заврши сесијата за внатрешни работи

Првиот ден од дводневниот Министерски форум ЕУ-Западен Балкан посветен на внатрешни работи беше финализиран со прес конференција на која учествуваа министерот за внатрешни работи...

Бектеши: Северна Македонија е целосно посветена на зајакнување на регионалната соработка

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Тирана, Албанија учествуваше и се обрати на Форумот на министри за економија насловен „Заеднички регионален пазар –...

Петровска и Шарец потпишаа Договор за соработка

Министерката за одбрана Славјанка Петровска и словенечкиот министер за одбрана Марјан Шарец денеска во Министерството за одбрана го потпишаа Договорот за соработка во одбраната...

Убавините на нашата земја промовирани во италијански водич

Во „Европска куќа“ во Скопје вечерва беше презентиран водичот „Северна Македонија: природа, планинарство и култура“ од Алесио Ликуори. На презентацијата присуствуваа и евроамбасадорот Дејвид Гир,...

Breaking

Не ја пропуштајте сезоната на ова совршено овошје

Лимоните и портокалите се првите работи кои на сите...

Ким ќе збесне: Кортни со нова провокација, се маскираше во сестра си (ФОТО)

Кортни Кардашијан (44) инспирацијата за овогодинешниот костим за Ноќта...

Почна зимското сметање на времето- еве на што треба да внимавате

Денеска почна зимското сметање на времето, при што стрелките...

Министерскиот форум ЕУ-Западен Балкан – Заврши сесијата за внатрешни работи

Првиот ден од дводневниот Министерски форум ЕУ-Западен Балкан посветен...
spot_imgspot_img